اخبار بخشداری ها

توسعه و پیشرفت روستاها دنباله رو مسائل فرهنگی است

ایازی بخشدار سارال دیواندره در جشنواره فرهنگی روستاهای هدف، طرح توسعه پایدار روستایی گفت: توسعه و پیشرفت روستاها بدون توجه به زیرساخت های فرهنگی امکانپذیر نیست.
توسعه و پیشرفت روستاها دنباله رو مسائل فرهنگی است

لقمان ایازی در جشنواره فرهنگی روستاهای هدف، طرح توسعه پایدار روستایی که در روستای هزارکانیان برگزار شد، تصریح کرد: بدون شناخت از مسائل فرهنگی و توجه به آن هیچ توسعه ای در روستاها ایجاد نخواهد شد.

 

وی مشارکت مردم در توسعه و پیشرفت روستاها را مهم برشمرد و افزود: پشتوانه مردم و اتحاد آنها در روستاهای هدف نمادی از توسعه فرهنگی و پیشرفت و آبادانی است و این اقدام می تواند به عنوان الگویی مناسب برای دیگر روستاها باشد.

 

بخشدار سارال به مفاخر منطقه سارال اشاره و یادآور شد: سادات، شاعران و نویسندگان بزرگی همچون ماموستا هیبت در این منطقه سارال ساکن بودند این جشنواره با هدف شناسایی و تجلیل از مقام آنها برگزار شده است.

 

لقمان ایازی در ادامه تاکید کرد: طرح توسعه پایدار چهار روستا (هزارکانیان، کوسه عنبر، گیزمل سفلا و گاواهنتو) بر مبنای کارآفرینی و اشتغال با همکاری موسسه ابرار و صندوق کارآفرینی امید از دو سال گذشته آغاز شده است.

 

ایازی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح توانمند سازی مشتمل بر اطلاع رسانی، آموزش، آگاه سازی، تسهیلگری و حمایت جامعه هدف به منظور قرار گیری در فرایند توسعه است.

 

وی به بیان اقدامات انجام شذپده در این روستاها پرداخت و گفت: با هدف پشتیبانی از طرح توسعه پایدار روستای تاکنون ،22 میلیارد و 630 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی توسط صندوق کارآفرینی امید با همکاری موسسه ابرار به متقاضیان پرداخت شده است.

 

بخشدار سارال ابراز داشت: با پرداخت این تسهیلات بیش از 50 شغل پایدار در این روستاها ایجاد و در حدود یکصد شغل بهبود یافته، ضمن اینکه با پایداری این مشاغل درآمد حداقل 120 خانوار ساکن نیز افزایش یافته است.

 

ایازی با بیان اینکه اجرای این طرح در روستاهای هدف موفق بوده است، یادآور شد : با برنامه ریزی های انجام شده در سال های آینده می توان بخش سارال را از محرومیت نجات داد و الگویی برای توسعه و پیشرفت دیگر روستاها شود.

 

جشنواره فرهنگی روستاهای هدف، طرح توسعه پایدار روستایی در روستای هزارکانیان برگزار شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 554 ]
برچسب ها