اخبار

فرماندار دیواندره:

تمامی بسترها برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان فراهم است

تمامی بسترها برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان فراهم است

فرماندار شهرستان دیواندره در جلسه شورای اداری که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان و مدیرکل سیاسی، انتظامی و تقسیمات کشوری برکزار شد، گفت: از سرمایه گذاری بخش خصوصی استقبال می کنیم و تمامی شرایط و بستر های لازم برای سرمایه گذاری در شهرستان دیواندره فراهم شده است.

جعفر توان اظهار داشت: شهرستان دیواندره از موقعیت جغرافیایی در مرکز هندسی استان قرار دارد و 14 درصد مساحت استان کردستان را تشکیل می دهد.

مهندس توان تصریح کرد: 58 درصد جمعیت شهرستان در روستاها زندگی می کنند و در بخش کشاورزی و زیر بخش های آن فعالیت دارند.

 وی بر مکانیزه کردن اراضی کشاورزی تاکید کرد و افزود: از 160 هزار هکتار اراضی کشاورزی که 152 هزار هکتار آن دیم و 8 هزار هکتار آن آبی است.

فرماندار دیواندره ادامه داد: امسال تلاش کردیم ایستگاه های پمپاژ نیمه کاره را در شهرستان به بهره برداری برسانیم که یکی از این ایستگاه ها، ایستگاه پمپاژ هزارکانیان است که 200 هکتار از اراضی دیم را تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار خواهد داد.

وی رکن اصلی اقتصاد شهرستان را کشاورزی و دامپروری دانست و گفت: این شهرستان دارای مراتع بکر و درجه یک در بخش سارال و منطقه چهل چشمه است که در بحث تامین علوفه شهرستان و گیاهان دارویی نقش مهمی دارند.

جعفر توان اضافه کرد: لبنیات و گوشت قرمز نیز از دیگر محصولات تولیدی شهرستان است که برای توسعه این بخش نیز از تسهیلات اشتغال فراگیر استفاده خواهیم کرد.

مهندس توان ادامه داد: فعالسازی واحد های دامپروری غیرفعال و راه اندازی مجتمع های دامپروری هزارکانیان، زرینه و کسنزان نیز در دستور کار قرار دارد.

وی به صنایع تبدیلی لبنیات شهرستان اشاره کرد و گفت: در سال جاری دو کارخانه تولید لبنیات با سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان به بهره برداری رسیده است.

وی تکمیل سد سیازاخ را در توسعه کشاورزی شهرستان و استان تاثیر گذار دانست و افزود: یکی از خواسته های مردم شهرستان، تکمیل سد سیازاخ و بند انحرافی پایاب سد است که با تکمیل این پروژه ها 12 هزار هکتار از اراضی شهرستان دیواندره تبدیل به اراضی آبی خواهد شد و تاثیر زیادی در توسعه شهرستان دارد.

فرماندار دیواندره با اشاره به مشکل آب شرب روستاها، گفت: مجمع آبرسانی اوباتو که در 2 فاز 63 روستا را از آب شرب بهره مند خواهد کرد که فاز اول آن افتتاح و 42 روستای شهرستان از آب شرب سالم و بهداشتی استفاده خواهند کرد.

جعفر توان از 580 کیلومتر راه روستایی آسفالت شده شهرستان خبر داد و گفت: در سال جاری 32 کیلومتر راه روستایی آسفالت شده است و در بحث شاخص راه روستایی در شرایط خوبی قرار داریم.

مهندس توان مهم ترین مشکلات شهرستان را تکمیل کادر پزشکی، اتمام پروژه استخر سرپوشیده، زیرساخت های مخابراتی، عدم پوشش شبکه های صدا و سیما در روستاها عنوان کرد.

وی در پایان از اجرای صد در صدی پروژه طرح هادی 22 روستای شهرستان که بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، خبر داد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 857 ]
برچسب ها