چهار شنبه 8 بهمن سال 1399

اخبار

فرماندار:

تعامل بین رسانه ها و مسئولان در توسعه دیواندره سازنده است

فرماندار دیواندره گفت: تعامل بین رسانه‌ها و مدیران سازنده بوده و آنها توانسته‌اند عملکرد دولت در شهرستان را به خوبی انعکاس داده و واقعیت‌ها را بیان کنند.
تعامل بین رسانه ها و مسئولان در توسعه دیواندره سازنده است

جمال ارشدی عصر سه‌شنبه در نشست خبری فرماندار و روسای ادارات با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی این شهرستان اظهار داشت: دولت تمام توان و تلاش خود را برای رفع محرومیت و مشکلات جامعه بکار گرفته و ضرورت دارد این اقدامات و تلاش‌ها برای مردم بازگو شود.

وی با بیان اینکه فضا و جو حاکم بر شهرستان آرام و به دور از هرگونه حاشیه است و خبرنگاران و فعالان فضای مجازی در راستای رفع مشکلات و بیان ظرفیت‌ها همکاری خوبی دارند،  افزود: نظام و دولت در راستای اشتغالزایی و مهاجرت معکوس در شهرستان گام‌های مثبت و تاثیرگذاری برداشته ولی این خدمات و اقدامات آنچنان که باید و شاید به مردم اطلاع رسانی نشده که از اهالی رسانه و فعالان فضای مجازی درخواست داریم عملکرد دستگاه‌ها را به اطلاع مردم برسانند.

ارشدی تاکید کرد: خبرنگاران و فعالان فضای مجازی در کنار انتقاداتی که از مسوولان و دستگاه‌های اجرایی می‌کنند، جانب انصاف را نگه داشته و خدمات و اقداماتی که دولت برای مردم انجام می‌دهد را نیز همانطور که هست، به مردم منعکس کنند.

فرماندار دیواندره با اشاره به اینکه دولت مخالف انتقاد نیست بلکه موافق بیان پیشنهادات و انتقادات سازنده از سوی همه اقشار بویژه اصحاب رسانه است، گفت: نقد و انتقاد باید سازنده و مفید باشد نه اینکه تخریب و تضعیف مسوولان را در پیش بگیرد که خوشایند دشمنان نظام است.

وی به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان در بخش‌های مختلف نیز اشاره کرد و یادآور شد: این شهرستان با توجه به ظرفیت‌های موجود از جمله پوشش گیاهی در منطقه سارال و چهل چشمه و معادن بسیار غنی می‌تواند سرمایه گذاران را جذب کند اما لازمه آن معرفی این ظرفیت‌هاست که خبرنگاران و اهالی رسانه می‌توانند در این زمینه کمک مهمی باشند.

 

18 فقره جواز تاسیس طرح صنعتی در دیواندره صادر شد

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت دیواندره گفت: امسال ۱۸ فقره جواز تاسیس طرح‌های صنعتی در این شهرستان برای متقاضیان صادر شده است.

به گزارش ایرنا،  امید صفیاری عصر سه‌شنبه در نشست خبری روسای ادارات با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی این شهرستان اظهار داشت: این طرح‌ها با ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار احداث و برای ۱۷۲ نفر نیز اشتغال ایجاد می‌کنند.

وی با اشاره به بهره برداری از ۶ طرح صنعتی در سال جاری افزود: برای این طرح‌ها نیز ۳۲۰ میلیارد ریال هزینه شده که در آنها برای ۱۲۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است.

 

شناسایی سه نقطه حادثه خیز در جاده‌های  دیواندره

رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای دیواندره نیز گفت: سه نقطه حادثه خیز در مسیرهای دیواندره - بیجار، دیواندره - سقز و دیواندره - سنندج داشتیم که اکنون مشکلات آن رفع شده و آمار تصادفات در این نقاط نیز کاهش یافته است.

بهزاد رشیدی با اشاره به اجرای طرح ابرار و آسفالت راه‌های روستایی این شهرستان یادآور شد: امسال مسیر روستاهای کانی کبود - حاجی موسی به طول ۶ کیلومتر، افراسیاب - برده سفید به طول ۶ کیلومتر، غیاث آباد به طول هفت کیلومتر و مران به طول سه کیلومتر آسفالت شده است.

وی اضافه کرد: با آسفالت این ۲۲ کیلومتر راه روستایی، ۲۹۸ خانوار از راه دسترسی آسفالته مناسب برخوردار شدند که برای آسفالت این میزان راه روستایی ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شد.

 

۲۸۰میلیارد ریال تسهیلات به بخش کشاورزی دیواندره پرداخت شد

مدیر جهاد کشاورزی دیواندره هم در این نشست گفت: از محل طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی ۲۸۰ میلیارد ریال تسهیلات برای بهره برداران این شهرستان عمدتا در بخش دامپروری پرداخت شده است.

حمید وزیری با اشاره به اینکه نهضت ساخت گلخانه‌های مدرن در شهرستان آغاز شده است، افزود: مجتمع گلخانه فوق مدرن بخش خصوصی براداران کریمی و گلخانه روستای سرقلعه که ۲۲ بهمن آماده و به بهره برداری می‌رسد از جمله این طرح‌ها است.

 

۶۰ میلیارد ریال به طرح‌های آبخیزداری اختصاص یافته است

رییس منابع طبیعی و آبخیزداری دیواندره هم گفت: از محل طرح صندوق توسعه ملی ۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت سیل بند و ایجاد سازه‌های گابیونی در سه حوزه اخکند، خورخوره و کرفتو در مساحت ۷۵ هزار هکتار تخصیص یافته است.

ناصر امینی اظهار داشت: این طرح‌ها با هدف جلوگیری از مهاجرت روستاییان، تجزیه خاک، پوشش گیاهان و کوپه کاری و بذر پاشی مراتع اجرا شده است.

وی تاکید کرد: در طرح ۹ در ۹۹ کاداست اراضی ملی که سهم شهرستان ۱۰۰ هزار هکتار بود تا امروز برای ۶۰ هزار هکتار سند تک برگی اخذ شده است.

 

کشاورزان دیواندره ۴۰ میلیارد ریال خسارت دریافت کردند

رییس بانک کشاورزی دیواندره نیز در این نشست گفت: بیمه کشاورزی برای جبران خسارت سرمازدگی به محصولات ۴۰ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان شهرستان پرداخت کرد.

محمد ابراهیمی با اشاره به آغاز ثبت نام برای دریافت کشاورز کارت از طریق بانک کشاورزی یادآور شد: تاکنون برای ۱۸ نفر از مراجعین پرونده تشکیل و تسهیلات در قالب کشاورز کارت پرداخت شده است.

شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۸۵ کیلومتری شهر سنندج مرکز کردستان قرار دارد./ایرنا

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 117 ]
برچسب ها