اخبار

فرماندار شهرستان دیواندره:

تسهیل درپرداخت تسهیلات اشتغالزایی منجر به رشد اقتصادی و تقویت سرمایه اجتماعی خواهد شد

تسهیل درپرداخت تسهیلات اشتغالزایی منجر به رشد اقتصادی و تقویت سرمایه اجتماعی خواهد شد

فرماندار دیواندره در جلسه بررسی وضعیت پرداختی تسهیلات اشتغال فراگیر شهرستان گفت: ساز و کارهای لازم در بحث تسهیلات اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی برای بانک‌های عامل مشخص شده است.

جعفر توان تصریح کرد: باید روند پرداخت این تسهیلات تسریع یابد، تا بتوانیم مشکلات حوزه اشتغال را حل کنیم.

مهندس توان اظهار داشت: تسهیل گری و تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی می تواند به رشد اقتصادی، توانمند سازی اقشار آسیب پذیر و تقویت سرمایه اجتماعی کمک کند.

در ادامه این جلسه مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان گفت: سهم استان کردستان از تسهیلات اشتغال فراگیر 642 میلیارد تومان است.

نادر اردلان از پرداخت یارانه سود تسهیلات به طرح‌های اجرایی از محل این تسهیلات خبر داد و افزود: یارانه نرخ سود این تسهیلات برای طرح‌های سرمایه در گردش و سرمایه گذاری‌های جدید تعلق می گیرد.
اردلان به اجرائی شدن طرح تکاپو در کردستان اشاره و بیان کرد: استان کردستان به عنوان استان پایلوت در زمینه طرح توسعه کسب و کار پایدار در حوزه
ICT انتخاب و این طرح قرار است منجر به ایجاد اشتغال شود.
مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی، گفت: طرح اشتغال فراگیر مبتنی بر تجربیات جهانی است و تمامی گروههای مختلف اجتماعی در روستاها را در بر می گیرد.

نادر اردلان با بیان اینکه 10 رسته در اولویت پرداخت این تسهیلات هستند، افزود: دامنه فعالیت‌های روستایی و سرمایه گذاری شامل صنایع دستی، زنبورداری، حمل و نقل، گردشگری، فرش دست بافت، صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی، فناوری اطلاعات، شیلات، پوشاک و شغلهایی که مبتنب بر درآمد مرزی است، می باشد.

وی با تاکید بر نظارت بر طرحهای اشتغالزایی، ابراز داشت: نظارت بر طرح ها یکی از بندهای آیین نامه اشتغال فراگیر است و بعد از پرداخت تسهیلات، دستگاه های اجرایی مربوطه باید طرحها را پالایش و نظارت کنند.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 931 ]
برچسب ها