اخبار

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان:

تربیت انسانها و ارتقای سطح فرهیختگی آنها بر عهده معلمین است

تربیت انسانها و ارتقای سطح فرهیختگی آنها بر عهده معلمین است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان دیواندره؛ رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت: تربیت انسانها و ارتقای سطح فرهیختگی آنها بر عهده معلمین است و معلمین انسانها را تحویل جامعه می دهد و نسل های آینده را می سازد که اگر از این منظر نگاه کنیم پرورش انسان ها  و پرورش نسل جدید بهترین رکن توسعه یافتگی هر جامعه است.

بهرام نصرالهی زاده در مراسمی که امروز به مناسبت گرامیداشت هفته معلم در دیواندره برگزار شد در جمع فرهنگیان این شهرستان گفت: نقش و جایگاه معلم در تربیت انسانها و چگونگی تربیت از هر مقوله ای در جامعه مهم تر است و همه مسائل جامعه به شکل دهی و ساختار شخصیتی نسلی که از کلاس درس خارج می شود بر می گردد.

نصراللهی زاده اظهار داشت: اگر از این منظر ارزیابی می کنیم که ما نسلی تربیت کنیم به تنوع باور داشته باشد، حقوق دیگران را رعایت کند، توسعه گرا باشد، شهروندی باشد که به عقاید و رای و نظر دیگران احترام بگذارد آنوقت خواهیم دید که چه رسالت سنگینی بر دوش معلمان عزیز است.

وی ادامه داد: سهم معلم در ساختن جامعه با هیچ قشر و گروه دیگری قابل مقایسه نیست معلمان تلاش کنند تا جامعه ای با نشاط، امیدوار و جامعه ای که بتواند مسائل خودش را حل کند را برای آینده تربیت کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان با بیان اینکه هرم آموزشی ما باید تغییر کند افزود: ما امروز حدود صد هزار دانشجوی مقطع دکترا داریم که متاسفانه فارغ التحصیلان مدارس و دانشگاه ها با مدرکی که کسب می کنند کمترین مهارت در کارآفرینی و اشتغال دارند.

وی تصریح کرد: متاسفانه در رده های میانی در تربیت تکنسین و فارغ التحصیلان دارای مهارت دچار مشکل هستیم به طوریکه امروز در حوزه اشتغال بحران جدی که با آن مواجه هستیم بحث کارآفرینی است که بخشی از آن متاسفانه در نظام آموزشی شکل گرفته است.

بهرام نصرالهی زاده اذعان کرد: بازنگری نظام آموزشی باید از مدارس شروع شود و همه ما کمک کنیم تا به مهارت آموزی در مدارس استان بیشتر توجه شود، با توجه به نیاز استان رشته هایی که بازار کار دارد و دانش آموز فارغ التحصیل ما می تواند با مدارک پایین نیز کارآفرینی و ایجاد اشتغال کنند بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

نصراللهی زاده ابراز داشت: این حرکت باید از خود بدنه شروع شود مدیریت شهرستان و مدیران مدارس با نوآوری به پرورش خلاقیت ها کمک و جوانان کارآفرین را تربیت کنند چرا که جامعه ما امروز نیاز مند افرادی کارآفرین و دارای مهارت است.

وی در بخش دیگر از سخنان خود گفت: غفلت بزرگی که در بحث توسعه ایجاد شد توسعه را تعمیم دادیم به سنگ روی سنگ گذاشتن، ساختمان های مجلل درست کردن ماشین های شیک سوار شدن و اینها را جزو مظاهر توسعه دیدیم ولی یادمان رفت که اینها بایددر اختیار انسان ها قرار گیرند.

رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان كردستان خاطرنشان ساخت: برنامه کاری آموزشی سال جدید با همکاری فرمانداری و مدیریت آموزش و پرورش تدوین برای سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال کنند ما هم پروژه های آموزشی بویژه احداث و تجهیز هنرستان ها را در اولویت قرار می دهیم.

گفتنی است در پایان از شش نفر از معلمان نمونه شهرستان تجلیل به عمل آمد. مهدی کرمی، عطاالله احمدی، نامق بهرامی، عباس شکر بیگی مهناز کرمی و فائزه امینی معلمان نمونه شهرستان دیواندره بودند که در این مراسم تجلیل شدند.

مراسم روز معلم باحضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان و فرماندار دیواندره و جمعی از مسئولین و معلمین شهرستان در سالن اجتماعات فردوسی برگزار شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 640 ]
برچسب ها