اخبار

تاکید فرماندار دیواندره بر آمادگی دستگاه های اجرایی جهت مقابله با حوادث احتمالی

فرماندار دیواندره در اولین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان در سال 98 بر آمادگی دستگاه های اجرایی جهت مقابله با حوادث احتمالی ناشی از بارندگی های اخیر تاکید کرد.
تاکید فرماندار دیواندره بر آمادگی دستگاه های اجرایی جهت مقابله با حوادث احتمالی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ جعفر توان اظهار داشت: با توجه به پیش بینی بارندگی در هفته جاری، کلیه اعضای ستاد مدیریت بحران ضمن حضور در شهرستان آمادگی کامل جهت مقابله با بروز احتمالی سیل را داشته باشند.

 

مهندس توان تصریح کرد: تمامی امکانات دستگاه های اجرایی باید در خدمت ستاد مدیریت بحران باشد.

 

وی توجه به هشدارها و اطلاعیه های هواشناسی را ضروری دانست و افزود: با توجه گرم شدن هوا و ذوب شدن برف مناطق کوهستانی شهرستان احتمال افزایش شدت روان ‌آب و طغیان رودخانه‌ها وجود دارد، از توقف در حاشیه و بستر رودخانه‌ها  و مناطق مستعد سیلاب خودداری شود.

 

فرماندار دیواندره با اشاره به ضرورت رفع نقاط حادثه خیز مسیر رودخانه ها بخصوص محدوده شهری و روستایی توسط دستگاههای مرتبط، ابراز داشت: داشتن برنامه عملیاتی منسجم جهت پیشگیری و کنترل سیلاب در نقاط حادثه خیز و لایروبی رودخانه ها و احداث و ترمیم سیل بندها توسط دستگاههای اجرایی مرتبط لازم و ضروری است.

 

وی نقش آموزش در مدیریت بحران و حوادث را مهم دانست و خاطر نشان کرد: اعضای ستاد مدیریت بحران با همکاری بخشداریها آموزش های امداد و نجات و آگاه سازی دهیاران و اهالی روستاها به منظور مقابله و پیشگیری از خسارت احتمالی سیل را در دستور کار خود قرار دهند.

 

رئیس ستاد مدیریت بحران دیواندره در این جلسه آمادگی آتش نشانی، ماشین آلات راهداری و خودروهای امدادی شهرستان را مورد تاکید قرار داد.

 

وی در ادامه یادآور شد: سالن های ورزشی و مکان های عمومی در صورت لزوم جهت اسکان اضطراری و استفاده از همه ظرفیت ها برای کمک به مردم پیش بینی شود.

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 476 ]
برچسب ها