اخبار

فرماندار دیواندره در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان:

بیکاری جوانان ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی است

بیکاری جوانان ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی است

فرماندار دیواندره در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان گفت: اگر شغل و معیشت مردم به ‌ویژه جوانان تأمین شود بسیاری از آسیب‌های اجتماعی که امروز شاهد آنها هستیم ریشه‌کن می شود.

جعفر توان دغدغه اصلی مسئولین را بیکاری جوانان دانست و افزود: هراندازه‌ای که بتوانیم افراد جویای کار را ساماندهی کنیم همان اندازه می‌توانیم در کاهش آسیب‌های اجتماعی موفق ‌تر عمل کنیم.

مهندس توان تصریح کرد: ستاد ساماندهی امور جوانان باید آسیب های اجتماعی را بررسی و وضعیت اشتغال جوانان را پیگیری نماید و جهت گیری اصلی ستاد در راستای تمرکز بر مشاغل بومی متناسب با تحصیلات و مهارت جوانان شهرستان در تمام زمینه ها، بویژه مشاغل خانگی باشد.

وی اظهار داشت: دولت بیشترین حمایت را از طرح تکاپو "توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار" با هدف توسعه کسب وکار واشتغال پایدار بر اساس مزیتهای منطقه ای را دارد ولی متاسفانه در شهرستان دیواندره به درستی از این طرح استفاده نشده است.

رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بر حمایت از سرمایه گذاران تاکید و ابراز داشت: از سرمایه گذاران طرح های اشتغالزایی حمایت می کنیم تا زمینه فعالیت آنها گسترش پیدا کند و بستر و زمینه سرمایه گذاری را برای آنان فراهم می نماییم.

جعفر توان گفت: باید برای ایجاد اشتغال، برنامه های کوتاه مدت در نظر گرفته شود و ضمناً در کنار آن برنامه های ریشه ای و بلند مدت نیز در نظر گرفته شود.

وی در ادامه با بیان اینکه اعضای کارگروه باید برنامه محور و نتیجه گرا باشند، افزود: باید اقدامات اساسی در راستای فرمایش مقام معظم رهبری مدظله العالی انجام دهیم و نقطه نظرات کاربردی و عملی را در نظر بگیریم و بر روی آن برنامه ریزی کنیم.

مهندس توان در ادامه از عدم رعایت فرصت های شغلی شهرستان انتقاد کرد و گفت: با ترویج مشاغل خانگی از جمله فرش بافی، پرورش قارچ و غیره فاصله بین فرصت های شغلی در بین جوانان بویژه زنان را به حداقل برسانیم.

فرماندار دیواندره در پایان به چالش های پیش روی جوانان اشاره کرد و افزود: عدم تعامل بين موسسات آموزشي و بازار كار، نبود فرصت هاي شغلي كافي و نابرابر، ضعف برنامه هاي حمايت از خود اشتغالي، سازمان يافته نبودن بازار كار كشور و كم رنگ بودن نقش موسسات كاريابي و موسسات محل تحصيل مهم ترين مانع برای اشتغال و موفقیت جوانان محسوب مي شوند.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 995 ]
برچسب ها