اخبار

در پنجمین روز از دهه فجر:

افتتاح و کلنگ زنی 115 طرح و پروژه شهرستان دیواندره

در پنجمین روز از دهه مبارک فجر باحضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، 115 طرح و پروژه شهرستان دیواندره در بخش های مختلف افتتاح و کلنگ زنی شد.
افتتاح و کلنگ زنی 115 طرح و پروژه شهرستان دیواندره

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان امروز در مراسم جشن انقلاب روستای کلکان گفت: مردم ولی نعمتان نظام اسلامی هستند که در چهل سال گذشته با حضور حماسی و پشتیبانی خود انقلاب را در مسیر رشد و شکوفایی قرار داده اند.

حسین خوش اقبال اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران با همراهی و همگامی مردم و بصیرت امام راحل با نام اسلام شکل گرفت و محرومین و مستضعفین نقش اساسی در پیروزی آن داشتند و امروز خدا را شاکریم که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مردم محروم منطقه از امکانات و خدمات نظام بهرمند هستند.

خوش اقبال به وحدت بین آحاد ملت ایران و همراهی بیش از پیش آنان با نظام و دولت اشاره و افزود: دشمنان بدانند دولت، ملت و همه نهادهای انقلابی در کنار هم و دست در دست هم برای رفع مشکلات مردم تلاش می کنند و با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری مراحل مختلف مشکلات اقتصادی را پشت سر خواهیم گذاشت.

خوش اقبال اظهارکرد: در زمان طاغوت ما در همه زمینه ها وابسته به کشورهای خارج بودیم اما امروز به برکت انقلاب و روحیه جهادی و بسیجی حاکم بر جامعه در جایگاهی قرار داریم که سپاه، ارتش و نیروهای امنیتی پیچیده ترین عملیات ها را انجام می دهند.

صبح امروز در سفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان به شهرستان دیواندره 123 طرح و پروژه در حوزه های عمرانی، خدماتی، مخابراتی، زیرساختی، بهداشتی و ورزشی با اعتباری بالغ بر 11 میلیاردو 335 میلیون تومان افتتاح و کلنگ احداث 7 کلاس درس خیر ساز در پنج روستای شهرستان به زمین شده شد.

بلوک زایمان بیمارستان امام خمینی(ره) دیواندره با اعتبار 15 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 472 متر مربع به بهره برداری رسید. 60 درصد اعتبار احداث و تجهیز این پروژه از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی کردستان و 40 درصد از بودجه وزارت بهداشت ودرمان تخصیص داده شده است.

افتتاح و بهره برداری از آسفالت و بهسازی معابر مسکن مهر 272 واحدی دیواندره و سه واحد تجاری مسکن مهر 504 واحدی این شهر با اعتباری بالغ بر پنج میلیاردو 256 میلیون ریال دومین برنامه سفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان به شهرستان دیواندره بود.

کلنگ زنی 7 کلاس درس خیرساز در روستاهای رشیدآباد( سه کلاسه)، درویشان(یک کلاسه)، آقبلاق کوس عنبر(یک کلاسه)، مران سفلی(یک کلاسه) و شجاع آباد(یک کلاسه) به صورت متمرکز در روستای رشید آباد برگزار شد.

افتتاح پنج پروژه و طرح مدیریت توزیع برق شهرستان با اعتبار 8 میلیارد و 252 میلیون ریال اعتبار در شهر دیواندره و روستاهای شهرستان به صورت متمرکز باحضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی افتتاح و به بهره برداری رسید.

بهره برداری از 40 واحد مسکن محرومین روستایی کمیته امداد و بهزیستی

امروز سه شنبه باحضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان به طور همزمان از 33 واحد مسکن محرومین روستایی تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام(ره) با اعتبار 17 میلیارد ریال و 7 واحد مسکن مددجویان دو و سه معلول بهزیستی شهرستان با اعتبار  افتتاح شد.

21 واحد مسکن محرومین مددجویان تحت پوشش کمیته امداد از محل تفاهم نامه این نهاد با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی احداث و 12 واحد دیگر توسط کمیته امداد احداث و تحویل مددجویان گردید. شایان ذکر است همزمان با این پروژه ها 10 واحد مسکن شهری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد نیز افتتاح شد.

در ادامه سفر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان 60 طرح و پروژه بخشداریهای تابعه با اعتبار 11 میلیاردو 551 میلیون ریال به صورت متمرکز در روستای کلکان افتتاح و به بهره برداری رسید.

این پروژه ها شامل بهسازی معابر، احداث دیوار حائل، احداث پل، احداث سپتینک تانک، دفع بهداشتی فاضلاب، فنس کشی آرامستان، احداث منبع آب شرب، زیرسازی آسفالت معابر در روستاها و احداث جایگاه زباله در روستاهای شهرستان می باشد.

دو طرح مخابراتی شهرستان با اعتبار 12 میلیارد و 160 میلیون ریال همزمان در روستای کانی سفید کلکان به بهره برداری رسید. این طرح ها شامل تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت ADSL مرکز کانی سفید کلکان و دکل 42 متری سایت گل قلعه می باشد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 429 ]
برچسب ها