اخبار

فرماندار شهرستان دیواندره در جلسه شورای مهارت و فناوری شهرستان تاکید کرد:

ارتقاء مهارت و توسعه آموزهای فنی و حرفه ای در راستای اشتغال پایدار

ارتقاء مهارت و توسعه آموزهای فنی و حرفه ای در راستای اشتغال پایدار

  فرماندار شهرستان دیواندره گفت: ارتقاء مهارت و توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای اشتغال پایدار را برای نیروی کار جامعه فراهم نماید.

جعفر توان در جلسه شورای مهارت و فناوری شهرستان تصریح کرد: همه ما موظف هستیم شعارهای مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال را مبنای کار خود قرار دهیم و باور داریم که تولید نیاز جامعه امروز ما است.

مهندس توان اظهار داشت: کلید توسعه هر جامعه نیروی انسانی ماهر و توانمند است و سازمان فنی و حرفه ای با ارائه آموزشهای مهارتی می تواند زمینه فرصت های شغلی مناسبی را فراهم آورد.

وی بر ترویج آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه تاکیدکرد و افزود: خوشبختانه نظام و دولت عنایت و توجه ویژه ای نسبت به آموزش و مهارت آموزی دارند و یکی از بسترهای مهم برای تحقق این امر، فرهنگ سازی مناسب و تبیین و فراگیر نمودن آموزشهای مهارتی فنی و حرفه ای و کارآفرینی در جامعه است.

فرماندار دیواندره بیان کرد: تسهیلات اشتغالزایی باید با نظارت درست انجام تا نتیجه بهتری داشته باشد و منجر به اشتغال شود.

جعفر توان ابراز داشت: باید شغلهای خرد و زودبازده در جامعه بویژه مردم روستاها ترویج و فرهنگ سازی شود و در این میان سازمان فنی و حرفه ای به عنوان یک مطالبه پیگیر آموزشهای مهارتی در در روستاها باشد.

مهندس توان با بیان اینکه روستاهای شهرستان پتانسیل خوبی برای ایجاد مشاغل خرد روستایی دارد افزود: در شهرستان دیواندره باتوجه به موقعیت جغرافیایی و قرارگیری در مسیر کریدور شمال به جنوب می توان فرصت های شغلی زیادی ایجاد نمود بطوریکه هر شغلی با داشتن مهارت و درست اجرا شود قطعا مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت.

گفتنی است جلسه شورای مهارت و فناوری شهرستان به ریاست مهندس توان فرماندار دیواندره و با حضور احمدی مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان کردستان برگزار شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 904 ]
برچسب ها