اخبار

فرماندار دیواندره:

آموزش و پیشگیری مهم ترین راه مقابله با مواد مخدر است

آموزش و پیشگیری مهم ترین راه مقابله با مواد مخدر است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان دیواندره؛ جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان باحضور فرماندار دیواندره، مدیرکل بهزیستی، مدیرکل ورزش و جوانان و دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان کردستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان دیواندره گفت: یکی از تهدیدات اصلی در جامعه و مهمترین آسیب اجتماعی بحث مواد مخدر و گرایش جوان به آن است.

جعفر توان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان گفت: با بررسی آسیب های اجتماعی و فعال نمودن کمیته های تخصصی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان، تلاش کنیم پیش از گذشته اقدام عملی در راستای مبارزه با مواد مخدر داشته باشیم.

مهندس توان مبارزه با مواد مخدر و جلوگیری از اشاعه و گسترش آن را مسئولیت و وظیفه ای همگانی دانست و اظهار داشت: آموزش و پیشگیری دو اصل مهم برای مقابله با مواد مخدر است و آگاه سازی جامعه در مبارزه با مصرف مواد مخدر نیازمند همکاری و همدلی اقشار مختلف مردم با مسئولین در تمامی حوزه ها می باشد.

وی از اعتیاد به عنوان زلزله خاموش نام برد و تصریح کرد: اعتیاد عامل بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی مانند قتل، طلاق، همسر آزاری، کودک آزاری و سرقت است.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر دیواندره با تاکید بر حمایت از برنامه های ورزشی و فرهنگی، خاطر نشان ساخت: سالن ورزشی شهر زرینه به زودی کلنگ زنی و پیگیری های لازم برای احداث سالن تخصصی بدمینتون انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: هر چقدر در روستاها و حاشیه شهرها برنامه های فرهنگی و ورزشی را گسترش دهیم به همان اندازه توانسته ایم در مبارزه با مواد مخدر و آسیب های اجتماعی موفق باشیم.

فرماندار دیواندره در پایان بر راه اندازی خانه ورزش در روستاهای شهرستان تاکید کرد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 567 ]
برچسب ها