اخبار

فرماندار شهرستان دیواندره:

آزادسازی خرمشهر نماد مقاومت، ایستادگی و وحدت رزمندگان اسلام است

فرماندار دیواندره گفت: حماسه فتح خرمشهر مرهون مقاومت مردم، ایستادگی و از خودگذشتگی رزمندگان است و آنان بازیگران اصلی این رویداد تاریخی هستند.
آزادسازی خرمشهر نماد مقاومت، ایستادگی و وحدت رزمندگان اسلام است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ توان فرماندار دیواندره در جلسه هماهنگی بزرگداشت سالگرد آزادی خرمشهر گفت: سالروز فتح خرمشهر روز تاریخی و به یاد ماندنی در جمهوری اسلامی ایران و روز مقاومت، ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان در برابر ارتش متجاوز رژیم بعث عراق است.

 

جعفر توان اظهار داشت: سوم خرداد، سرود مقاومت مردم مسلمان ایران و تصویر تمام قد از وفاداری به امام راحل و ولایت مداری مردمی است که در راه دفاع از اصول و ارزش های انقلاب تا پای جان ایستادند.

 

مهندس توان آزادسازی خرمشهر را حاصل تدبیر امام راحل، اراده الهی و توکل رزمندگان به خدا و امدادهای غیبی عنوان کرد و افزود: رزمندگان اسلام تنها با پشتوانه معنوی، اتحاد، یکدلی، مقاومت و ایستادگی توانستند در برابر دشمن پیروز شوند و خرمشهر را با عملیات 20 روزه به آغوش میهن باز گردانند.

 

وی حضور مردم در صحنه های مختلف را سبب خنثی شدن بسیاری از توطئه های دشمنان دانست و ابراز کرد: دفاع مقدس معدنی از گنجینه ها است و عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر یکی از مهم ترین عملیات های دفاع مقدس و برگ زرینی در ثبت شجاعت رزمندگان اسلام است.

 

بزرگداشت رحلت امام خمینی(ره) یک باور اعتقادی و دینی است

 

فرماندار دیواندره در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) با تحمل زندان و تبعید مبارزات خود را تا پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن 57 ادامه داد و انقلاب و کشور را از حوادث مختلف و خطرناک و توطئه های گوناگون هدایت کردند.

 

 جعفر توان با بیان اینکه این انقلاب با نام امام(ره) به هم گره خورده است، گفت: همواره انگیزه هایی برای تحریف شخصیت امام و انقلاب از سوی دشمنان نظام وجود داشته است، ولی به فرموده رهبر عظیم الشان انقلاب، "این انقلاب بی نام امام در هیچ جای جهان شناخته شده نیست".

 

وی به ادامه داد: امام خمینی الگوی بزرگ در تمام عرصه ها است و بر کسی پوشیده نیست که ملت ایران عزت خود را مرهون زحمات امام راحل می دانند.

 

مهندس توان به فرموده مقام معظم رهبری که "امام را آنگونه که بودند بشناسیم" اشاره کرد و افزود: سالگرد ارتحال امام یک فرصت مناسب است تا بتوانیم به تبیین سیره حضرت امام راحل بپردازیم و شخصیت ایشان را نسل های آینده معرفی کنیم.

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 334 ]
برچسب ها